m_d_n (m_d_n) wrote in rabota_psy,
m_d_n
m_d_n
rabota_psy

"Думки" у психологii

Коллеги, на сайте http://sranuyostrov.org.ua/?p=42

перепечатаны материалы нашего сообщества в переводе на украинский:

Робота психолога

Колегам, яким цікаві психодіагностика й консультування, цитати з обговорень у темі КлієнтсПсихолог, щоб не порушувати етики, профи розбирають літературних героїв і сюжети із психологічної точки зору,
” У мене така думка по змісту роботи. Очевидно, що при розгляді того або іншого характеру або відносин, які будує той або інший літературний персонаж, кожний з нас будує робочі гіпотези відповідно до улюбленої теоретичної концепції, ви називаєте це “думки” у психології.
Патопсихологическую наррадигму із синдромокомплексами російські психологи знають прекрасно по книгах Блейлера й Крука, психодинамическую наррадигму багато російськомовних психологів знають по книзі МакьВільямс 1990-х років. Судьбоаналитическую наррадигму ми почали розбирати в групі T&S, при бажанні й цей матеріал можна викласти в інтернеті, з новітніх підходів, якщо ви бачили двотомник Слабинского, я про книги Володимира Юрійовича “Основи психотерапії” і “Сімейна позитивна психодинамическая терапія”, найвищого рівня робота, і робота Бехтеревского інституту по мильеетерапії й по ISTA Аммона, корисна концепція. П’ять мов, програмаммінімум, яку сучасний пси-профи по ідеї повинен знати як свої п’ять пальців. Американську DSM-IV-TR і ICD-10 (МКБ-10, психіатричну класифікацію) я б навмисно не бралав якості “думок”, щоб сформувати ПСИХОЛОГІЧНИЙ тезаурус описів і концепцій, “думок”, і тим самим у міру сил посприяти проясненню питання про те, хто ми для психіатрів і хто вони для нас, психологів.
Докладний виклад п’яти діагностичних систем тут http://community.livejournal.com/rabota_psy/1972.html
Тема перша. Характер або натура?

Неожиданно и приятно :)

Tags: мнение коллеги
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 6 comments